Elektronický katalog

 

Pro vyhledání dokumentů z knihovního fondu slouží elektronický katalog. Umožňuje také spravovat čtenářské konto, podávat žádost o rezervaci dokumentu, který je rozpůjčovaný či umístěný ve skladu, nebo prodloužit výpůjčky. Elektronický katalog prohledává všechny knihovny MU.

Vyhledat dokument Výpůjční služby

Co potřebuji znát k nalezení knihy v knihovně?

Hledáme-li konkrétní knihu, je potřeba vyhledat si záznam o ní v knihovním katalogu. Na http://knihovna.muni.cz zadáme zázev knihy. Dále zjistíme, jestli je daná kniha k dispozici ( Stav – 1), ve kterém patře se nachází (Sbírka – 2) a dále kde na regále se nachází (Signatura – 3). 

Bez popisku

Jaké možné varianty v kolonce Stav můžete najít?

  • Prezenční = publikaci nelze půjčit domů, je k dispozici pouze v knihovně. Na regále je označena červeným puntíkem.
  • Měsíční = publikaci lze půjčit na dobu jednoho měsíce.
  • Dlouhodobá = vypůjčeno. Určeno pro doktorandy, vyučující a zaměstnance MU. V případě zájmu o tuto publikaci je potřeba kontatkovat knihovníka. 
  • Mimo ÚK = publikace je v dílčí knihovně – viz sloupec Sbírka.

Se zapsanou signaturou je pak nutno vyhledat uvedené podlaží, na regálech jsou knihy řazeny dle číselného oborového řazení a následně abecedně. 

Co když jsou všechny výtisky rozpůjčované?

Pokud máte zájem o titul, který je neustále rozpůjčený, vytvořte si prostřednictvím čtenářského konta v elektronickém katalogu rezervaci.

Můžete se také podívat, zda není daná kniha v e-prezenčce. Viděli byste tak její naskenovanou variantu. Pokud není, můžete požádat o její naskenování – počítejte však s časovou prodlevou. 

Další možností je navrhnout knihu k přikoupení do knihovny. 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info